WaldemarPiorek-200x280

Przedsiębiorca. Prezes FUNDACJI WIP Warto Im Pomóc. Współtwórca samorządu gospodarczego Warszawy. Przez wiele lat związany z Warszawską Izbą Handlu Detalicznego i Usług. W 2007 roku doprowadził do połączenia się lokalnych organizacji i stanął na czele Warszawskiej Izby Przedsiębiorców. Honorowy Ambasador Kongresów Polskich. Za swoją działalność społeczną odznaczony medalem ,,Zasłużony dla m.st. Warszawy", medalem ,,im. Franciszka Jordana" oraz innymi wysokimi odznaczeniami państwowymi. Pomysłodawca konkursu ,,Warszawa od Kuchni" dla stołecznej gastronomii który od roku 2018 przekształci się w konkurs ,,Polska od Kuchni "Autor i organizator największego wizerunkowego plebiscytu gospodarczego w Polsce WIKTORIA - ,,Znak Jakości Przedsiębiorców " Do tej pory odbyło się XX edycji. Specjalista w dziedzinie ,,inteligencji finansowej i emocjonalnej". Społecznik i przyjaciel ludzi.

Przedsiębiorca, twórca Klub Integracji Europejskiej, klubu biznesu zrzeszającego ponad dwieście firm z całej Polski. Wydawca i redaktor naczelna magazynu ludzi biznesu przedsiębiorcy@eu i startującej właśnie pod tym logo telewizji internetowej. Wiceprezes Warszawskiej Izby Gospodarczej. Zaangażowana w wiele przedsięwzięć mających na celu promocję przedsiębiorczości, a także idei społecznej odpowiedzialności biznesu. Od wielu lat rganizator warszawskich kolacji biznesowych, od trzech lat organizuje też ogólnopolską Letnią Galę Przedsiębiorców, połączoną z wręczeniem przyznawanych przez Europejskie Forum Przedsiębiorczości Pereł Euroturystyki. Zaangażowana jest we wspieranie takich przedsięwzięć jak program ,,Przedsiębiorstwo Fair Play”, organizowany przez Naczelną Organizację Techniczną, konkurs ,,Laur Innowacyjności”. W tum roku została Partnerem akcji rekomendującej stołeczną gastronomię ,,Warszawa od kuchni” organizowaną przez Warszawska Izbę Przedsiębiorców Zasiada też w kapitule projektu Debiutantki, w ramach którego organizowany jest doroczny Bal Debiutantek w pałacu w Wilanowie. Od początku zwolenniczka integracji europejskiej, w której widzi wielką historyczną szansę dla Polski, nie tylko w sferze gospodarczej.

Elżbieta Teresa Mączyńska-Ziemacka

Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, przewodnicząca Rady Programowej IX Kongresu Ekonomistów Polskich, przewodnicząca Komitetu Gospodarczego Myśli Strategicznej przy ministrze gospodarki. Pracownik naukowy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie, Instytut Finansów Korporacji i Inwestycji, Zakład Badań nad Bankructwami Przedsiębiorstw – Kierownik Zakładu członek Rady Naukowej Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN oraz Prezydium Komitetu Prognoz "Polska 2000 Plus". Jest również pracownikiem naukowo-badawczym, profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Tytuł profesora otrzymała w 2012 roku. W latach 1994–2005 sekretarz naukowy Rady Strategii Społeczno-Gospodarczej przy Radzie Ministrów (RSSG). Kieruje cyklem konwersatoriów “Czwartki u Ekonomistów" - otwartych debat, nagrywanych (stenogramy) i komentowanych, realizowanym od 2006 roku. Autorka, współautorka i redaktor naukowy ok. 200 publikacji z zakresu analizy ekonomicznej, finansów i wyceny przedsiębiorstw oraz z zakresu systemów gospodarczych i strategii rozwoju społeczno-gospodarczego .

Prof. Jerzy Bralczyk

Doktoryzował się w 1973, habilitował w 1986, a tytuł profesorski uzyskał w 2000 roku. Od 1999 roku wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Zasiada w Prezydium Rady Języka Polskiego PAN oraz jest członkiem Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Komitetu Językoznawstwa PAN, Rady Etyki i Ładu Informacyjnego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Collegium Invisibile.

W TVP Polonia prowadził cotygodniowy program Mówi się (od 2001 do 2007) oraz w TVN Lingua audycję Na słówko. W Polskim Radiu prowadzi codzienną audycję Słowo o słowie. Pisze również felietony dla miesięcznika "Wiedza i Życie". Układa lub prowadzi różne ogólnopolskie i regionalne dyktanda w Radiu i w Telewizji. Autor wielu książek popularyzatorskich – w sferze poprawności języka, zwłaszcza publicznego, a także języka polityki, reklamy, prawa . Ostatnia jego książka to: Pokochawszy. Miłość w języku wydana w 2018 roku.

Od 1998 roku zawodowo związany z międzynarodowym koncernem ubezpieczeniowym ERGO.

Pracował między innymi w Dziale Strategii oraz Planowania, a także w Dziale Zagranicznym towarzystwa Hamburg – Mannheimer. Od 2000 roku przewodzi nowym inicjatywom ubezpieczyciela w Polsce.

Stworzył od podstaw struktury organizacyjne Ergo Pro w Polsce i doprowadził do wprowadzenia na rodzimy rynek finansowy unikatowych programów ubezpieczeniowo – oszczędnościowych (np. Eventus Classic, Eventus DUO).

Studiował w gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego oraz w Wyższej Szkole Gospodarczo-Ekonomicznej w Nuertingen, gdzie uzyskał tytuł Diplom Betriebswirt w zakresie zarządzania, marketingu oraz ubezpieczeń. Ekspert medialny w tematach: ubezpieczenia, emerytury oraz demografia.

W 2013 roku został wyróżniony Superwiktorią jako Manager Roku Branży Ubezpieczeniowej.

Katarzyna Ziółkowska

Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, którą ukończyła na wydziale Projektowanie Wnętrz. Od 14 lat związana z branżą IT .Specjalizuje się w nadzorowaniu dużych projektów telekomunikacyjnych, począwszy od budowy sieci światłowodowych po innowacyjne systemy zarządzające .Od 2011 Prezes Zarządu Netttelekom GK - operatora telekomunikacyjnego o ugruntowanej pozycji na rynku, świadczącego usługi dla biznesu, administracji,innych operatorów oraz klientów indywidualnych. Obecnie również Prezes Zarządu KIDT BIG SA .,prężnie rozwijającego się biura wspierającego przedsiębiorców.
W 2013 r. Katarzyna Ziółkowska została wyróżniona tytułem Top Manager oraz tytułem Kobieta Przedsiębiorcza

Autor 80 publikacji naukowych i ponad 250 publikacji popularnonaukowych. Oprócz prowadzenia szkoleń zajmuje się m.in. promocją psychologii i konsultingiem w TVP Info, POLSAT Wydarzenia. Przez 2 lata był także współautorem cotygodniowej audycji Psychologia Biznesu w radiu TOK FM. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, aktywnie uczestniczył w 40 zjazdach i kongresach naukowych. Był wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, a także adiunktem na Uniwersytecie Medycznym w Krakowie.W 2011/2012 był Doradcą Ministra Edukacji Narodowej. Współpracował z Krajową Radą Radców Prawnych i Krajową Radą Komorniczą. Odbył studia podyplomowe i szkolenia m.in. w Baltimore w Stanach Zjednoczonych (Postdoctoral fellowships, Johns Hopkins University, Dept. of Psychology); Yale University, Department of Psychology (visit study); Aston Business School, Aston University, Birmingham, Wielka Brytania. Jest konsultantem Europejskiego Forum Przedsiębiorczości i ekspertem Klubu Integracji Europejskiej. Rocznie obejmuje szkoleniami ponad 500 managerów i handlowców.

Chcesz dołączyć do najlepszych?

Zgłoś swoją firmę do konkursu.Laureaci

© 2024 by RS