WaldemarPiorek-200x280

Przedsiębiorca. Współtwórca samorządu gospodarczego Warszawy. Przez wiele lat związany z Warszawską Izbą Handlu Detalicznego i Usług. W 2007 roku doprowadził do połączenia się lokalnych organizacji i stanął na czele Warszawskiej Izby Przedsiębiorców. W swojej działalności dużą wagę przywiązuje do realizacji przedsięwzięć związanych z niesieniem wszechstronnej pomocy warszawskim przedsiębiorcom w organizacji biznesu i szkoleniu kadry. Honorowy Ambasador Kongresów Polskich. Za swoją działalność społeczną odznaczony medalem ,,Zasłużony dla m.st. Warszawy", medalem im. Franciszka Jordana oraz innymi wysokimi odznaczeniami państwowymi. Pomysłodawca konkursu ,,Warszawa od Kuchni" dla stołecznej gastronomii oraz ASÓW - Rankingu Instytucji Finansowych. Autor i organizator największego stołecznego plebiscytu gospodarczego WIKTORIA - Warszawskiego i Mazowieckiego Znaku Jakości, który przekształcił się w 2011 roku w plebiscyt ogólnopolski pod nazwą WIKTORIA Znak Jakości Przedsiębiorców. Specjalista w dziedzinie ,,inteligencji finansowej i emocjonalnej". Społecznik i przyjaciel ludzi.

barbara-wodarczyk-238x238

Specjalistka w tematyce krajów dawnego ZSRR. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, od 1985 r. pracownik redakcji publicystyki międzynarodowej w TVP. Od grudnia 2004 r. do grudnia 2009 korespondentka TVP w Moskwie. Od 2010 r. - komentator w TVP, autorka "Szerokich torów". Laureatka Wiktora 2003 w kategorii: twórca najlepszego programu TV.


Bozena-Lublinska-Kasprzak-200x280

Jest absolwentką Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowych studiów z zakresu integracji europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada otwarty przewód doktorski na Wydziale Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odbyła staże naukowe i zawodowe m.in. w University of Minnesota w USA, Scottish Agricultural College w Wielkiej Brytanii, University College Cork w Irlandii oraz dziale audytu środków Wspólnej Polityki Rolnej w Dyrekcji Generalnej Rolnictwo Komisji Europejskiej. Była ekspertem Parlamentarnego Zespołu ds. Absorpcji Funduszy UE oraz międzynarodowych projektów doradczych. Posiada certyfikat zarządzania projektami Prince 2. Jest autorką publikacji z zakresu wykorzystania funduszy europejskich. Otrzymała tytuł Menadżera Administracji Roku 2011.
W latach 1992-1995 była zatrudniona w Instytucie Ekonomii Rolnictwa i Agrobiznesu Akademii Rolniczej w Lublinie W latach 1995-1996 była doradcą w międzynarodowej firmie konsultingowej, a od 1997 do 1998 r. pracowała w amerykańskim programie pomocowym wspierającym rolnictwo. Od 1999 do 2001 r. pracowała w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi gdzie uczestniczyła w programowaniu i przygotowaniu do wdrażania Programu SAPARD oraz funduszy strukturalnych. Od 2001 związana była z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdzie zajmowała się m.in. przygotowaniem do akredytacji dla Programu SAPARD, zarządzaniem projektami Phare, współpracą z instytucjami UE oraz krajowymi podmiotami zaangażowanymi w procesie integracji europejskiej, nadzorowała realizację poakcesyjnych programów Unii Europejskiej oraz programów pomocy krajowej. W ARiMR pełniła funkcje zastępcy dyrektora, dyrektora a od 2005 roku do kwietnia 2008 funkcję Zastępcy Prezesa. Od 2009 przewodniczy kapitule konkursu Polski Produkt Przyszłości. Od 2010 wchodzi w skład zarządu The European Network of Innovation Agencies (TAFTIE).
Z PARP związana od kwietnia 2008 kiedy to została powołana na stanowisko Zastępcy Prezesa PARP. W marcu 2009 r. została powołana na stanowisko Prezesa Agencji.

Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz

Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, gdzie była również wykładowcą.

Pracowała w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, w Teatrze Narodowym w Warszawie, Teatrze Powszechnym w Łodzi i w Teatrze Nowym w Warszawie. Od listopada 2007 roku jest związana z Teatrem Rampa. Jej ważniejsze role w dorobku aktorskim to: Sonia w Zbrodni i karze Fiodora Dostojewskiego, Irina i Masza w Trzech siostrach Antoniego Czechowa, Panna Młoda, Maryna, Zosia, Rachel, Marysia w Weselu Stanisława Wyspiańskiego, Panna Izabela w Lalce Bolesława Prusa, Lektorowiczówna w Janie Macieju Wścieklicy Stanisława Ignacego Witkiewicza, Helena w Śnie nocy letniej Williama Szekspira, Adela w Domu Bernardy Alby G. Lorca.

Przez wiele lat była asystentem i najbliższym współpracownikiem Adama Hanuszkiewicza. Od 2004 jest wykładowcą na wydziale aktorskim w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia.

Jerzy Bralczyk

Prof. Jerzy Bralczyk - językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki.

Jerzy Bralczyk doktoryzował się w 1973, habilitował w 1986, a tytuł profesorski uzyskał w 2000 roku. Od 1999 roku wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Zasiada w Prezydium Rady Języka Polskiego PAN oraz jest członkiem Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Komitetu Językoznawstwa PAN, Rady Etyki i Ładu Informacyjnego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Collegium Invisibile.

W TVP Polonia prowadził cotygodniowy program Mówi się (od 2001 do 2007) oraz wTVN Lingua audycję Na słówko. W Polskim Radiu prowadzi codzienną audycję Słowo o słowie. Pisze również felietony dla miesięcznika "Wiedza i Życie".

Tadeusz Mosz

Dziennikarz, prezenter telewizyjny, publicysta ekonomiczny. Pasjonat problematyki gospodarczej, rynków kapitałowych i finansowych.

Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. Związany z TVP od 1980 roku. Autor programów o tematyce ekonomicznej i reformie gospodarczej władzy. Był także współautorem i prowadzącym poranny magazyn "Kawa czy herbata" w TVP 1.

Współpracował z Gazetą Giełdy "Parkiet", gdzie był doradcą prezesa zarządu i kierownikiem zespołu analityków giełdowych.

Pomysłodawca, autor i prowadzący magazyn ekonomiczny "Plus Minus" w TVP1,TVP 3 potem TVP Info. Od 2011 roku pomysłodawca, autor i prowadzący program "Mówisz Mosz" w TVP Info.

Przez 5 lat felietonista "Przekroju", a wcześniej Business Week i Businessman Magazine. Publikował także swoje wideo felietony na łamach portalu interia.pl. w chwili obecnej roku prowadzi w radiu TOK FM codzienny poranny autorski program "EKG – Ekonomia, Kapitał, Gospodarka", publikuje także felietony w "Businessman.pl"

Laureat wielu nagród i wyróżnień dziennikarskich. M.in. Dziennikarz Gospodarczy Roku 2002 miesięcznika "Pieniądz", Dziennikarz Gospodarczy Roku 2004 "Gazety Finansowej", zdobywca nagrody "Ostre Pióro", przyznawanej przez BCC. Został uhonorowany tytułem „Człowiek Przyjazny Przedsiębiorczości 2009” przez Kapitułę Ogólnopolskiego Konkursu „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości”.

Michał Fajbusiewicz

publicysta, scenarzysta i realizator filmowy. Jest również dziennikarzem, podróżnikiem, felietonistą, producentem filmowym oraz reżyserem. Z wykształcenia jest politologiem, nauczycielem i pedagogiem.

W Telewizji Polskiej zaczął pracować w 1982 roku. Rok później, w wieku 32 lat zadebiutował reportażem pt: "Nabici w butelkę", emitowanym w programie pierwszym Telewizji Polskiej.
Od wielu lat na antenie TVP, miał swój cykl programów podróżniczych, produkowanych przez Telewizję Łódź. W TVP2 natomiast prowadził program pod tytułem "Z Dwójką dookoła świata", o takiej samej tematyce.

Autor, a zarazem prowadzący Magazynu Kryminalnego 997. Program ten zaczął prowadzić w 1995 roku i prowadził go do 2 grudnia 2010 roku - 24 lata emisji.

Współtwórca i prowadzący programów "Stan krytyczny", "Express reporterów - Gorąca linia", "Dajcie znak życia" i innych. Realizator i scenarzysta wielu filmów dokumentalnych, programów publicystycznych i reportaży. W 1986 r. znalazł się również w gronie pięciu dziennikarzy, uruchamiających Teleexpress.

Od 2004 szef działu reportażu czasopisma Moda i Styl. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników "Globtroter".

Od 7 lipca 2011 roku jest prowadzącym cotygodniowego programu "Fajbusiewicz na tropie", emitowanego w każdy czwartek na portalu internetowym Onet.pl.

Laureat nagrody Telekamery 2003, również w kategorii "Publicystyka”.

waldemar dziak

Waldemar J. Dziak jest politologiem, specjalistą w zakresie stosunków międzynarodowych.

W 1976 ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 1982 tamże obronił rozprawę doktorską, za którą otrzymał nagrodę rektora II stopnia. W latach 1976-1990 pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1991 adiunkt w Instytucie Studiów Politycznych PAN, od 2001 doktor habilitowany i docent PAN. Pracownik naukowy w Zakładzie Azji i Pacyfiku oraz Centrum Badań Azji Wschodniej w Instytucie Studiów Politycznych PAN. Wykładowca i profesor uczelni wyższych m.in.: Collegium Civitas i Akademii Dyplomatycznej. W latach 2006-2010 rektor Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie.

18 listopada 2010 otrzymał tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych.

W latach 90. XX wieku Waldemar J. Dziak rozpoczął współpracę z polskimi mediami. Początkowo pod pseudonimem Waldemar Ogiński był komentatorem w ogólnopolskim radiu TOK FM. Prowadził codzienne, poranne audycje publicystyczne z cyklu Rozmowy niekontrolowane. Zyskał sobie rzesze wielbicieli z uwagi na nietypową formę prowadzenia swojego programu, a także specyficzne komentowanie wydarzeń politycznych i społecznych. Popularność pozwoliła mu zaistnieć w telewizji. Na antenie TV Puls był przez krótki czas gospodarzem programu publicystycznego Humory Waldemara Ogińskiego.

Pod pseudonimem Waldemar Jan Ogiński prowadził program publicystyczny Salon polityczny w Superstacji. Pisze też pod własnym nazwiskiem krótkie felietony do prasy codziennej oraz udziela wywiadów w różnych programach telewizyjnych w charakterze eksperta od spraw międzynarodowych.

mariusz hildebrandt

Absolwent Wydziału Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 2001 r. ukończył studia Canadian Executive Master of Business Administration (CEMBA) University of Calgary w kooperacji ze Szkołą Główną Handlową. Przez dwie kadencje pełnił funkcję Członka Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów programu CEMBA. Jest w trakcie zdobywania uprawnień Biegłego Rewidenta. W latach 1995 – 1999 pracował w sektorze bankowości, w tym przy rynku kapitałowym. Ma również bogate doświadczenie w zarządzaniu jakością danych, a także w tworzeniu systemów wymiany informacji oraz analiz do ich weryfikacji. Zdobył je podczas pracy w Biurze Informacji Kredytowej SA, w którym pracował od 1999 r., pełniąc między innymi funkcję Dyrektora Departamentu Jakości Danych. Na stanowisko Prezesa Zarządu BIG InfoMonitor został powołany w czerwcu 2007 r. Ekspert w dziedzinie finansów przedsiębiorstwa.

Chcesz dołączyć do najlepszych?

Zgłoś swoją firmę do konkursu.



Laureaci

© 2024 by RS